RSS
 

Motyle to za mało.

30 mar

 

 

 

 

 

FB_IMG_1456835934499

 

Udany związek, to 75% starań z obu stron i 25% uczucia. Może to przykre, ale zakochanie i gorące, płomienne uczcie stosunkowo szybko mija (do roku czasu) i przechodzi w coś głębszego – dojrzałą miłość, nad którą trzeba solidnie pracować.
Po pierwsze, ważne jest, aby wybaczać sobie rzeczy wypowiedziane w złości i emocjach. Związek to burza emocji i czasami powie się coś za dużo, czego później się żałuje. Myślę, że nie należy wypominać takich rzeczy. Oczywiście istnieje granica, ale tutaj każdy powinien ją ustalić samodzielnie.
Po drugie, najważniejsza jest rozmowa o tych rzeczach, których w sobie nie lubimy, które bolą i nie pasują. Nawet jeżeli to przykre usłyszeć od ukochanej osoby, co ją w nas drażni, to trzeba starać się to zrozumieć, a nie obrażać się na siebie nawzajem.
Po trzecie, nie można na siłę zmieniać siebie nawzajem, tylko akceptowac swoje wady i siebie takimi, jacy jesteśmy. Niestety cholernie żmudna to praca. Każdy ma wady i zalety i skoro jesteśmy ze sobą, to bilans na pewno jest dodatni. Ważne jest, aby nie rozpamiętywać złych rzeczy i żeby one nie przesłoniły dobrych. Najważniejsze jest trzeźwo patrzeć na swoje zalety i wady, a nie wyolbrzymiać ich w którąkolwiek ze stron.
A więc wybaczenie, cierpliwosc, zaufanie i ciężka praca to podstawy udanego związku?

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz