RSS
 

Walętynki.

14 lut

Nigdy nie rozumiałam i już chyba nie zrozumiem na czym polega to „święto”.
Przez jeden dzień w roku okazujemy sobie „miłość”? A przez pozostałe 364 dni co do cholery, już nie musimy? Popieprzone to wszystko.
Instagram i fejsbuczek pękają od zdjęć, serduszek i innego badziewia. Co gorsza, znaczna większość par, mam wrażenie, że się lansuje, przechwala prezentami, niespodziankami. Robią sweet focie i wrzucają na fejsa by pokazać swoim znajomym, jak to bardzo kochają swoje połówki.
14 luty mija i wraca rzeczywistość…
Typowy Andrzej, już nie musi być miły, może zapomnieć o drobnych gestach czułości, bo przecież walentynki minęły, to już nie trzeba. Woli piwo z kumplami niż zabrać swoją kobietę na zwykły spacer i potrzymać ją za rękę.
Praca, obowiązki, hobby, ciągły pęd za kasą sprawia, że zapominamy kochać na codzień, nie potrafimy spędzać razem czasu, zapominamy o czułości, zapominamy o zwykłej obecności.
Może zastanówmy się, kiedy ostatnio zrobiliśmy coś dla naszej połówki…
Ty Aniu, Kasiu, Basiu …. kiedy powiedziałaś swojemu mężczyźnie, że czujesz się przy nim bezpiecznie, że go podziwiasz, że jesteś z niego dumna??
Ty Michale, Łukaszu,Marcinie….. kiedy ostatnio zabrałeś swoją kobietę na kolację? Kiedy ostatnio byliście na randce? Kiedy ją przytuliłeś, podziekowales za obiad, kolację? Kiedy powiedziałeś jej, że jest dla ciebie ważna, że jest piękna, że jej pragniesz…?
Kochać trzeba przez 365 dni w roku. Walczyć, zdobywać każdego dnia.

Po prostu być. FB_IMG_1487094919847

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. Kayoos

  10 września 2017 o 04:03

  Bardzo mądrze powiedziane.
  Miłość to uczucie którego nie da się porównać do niczego innego związanego z człowiekiem.
  Nie można jej zaszufladkować jak większości rzeczy.
  Miłość powinno się okazywać każdego dnia, każdej godziny.
  Pielęgnować i dbać o nią, nie zostawiać samej sobie i zaglądać kilka razy w roku czy nie uciekła.